Čtení pro rodiče

Jak poznat školní zralost dítěte?

30.06.2018 00:00
Když se blíží čas zápisů do 1. tříd základních škol, mnoho rodičů si klade otázku, zda je jejich dítě zralé a připravené pro vstup do školy. Školní zralost je souborný název pro fyzickou a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy a je...

—————

Agresivita dětí

26.05.2018 11:39
Agresivita je součástí naší lidské přirozenosti. Ve vývoji dítěte hraje agresivita i láska velice důležitou úlohu. Určitá vnitřní prudkost může dodat dítěti energii a motivaci, která je nutná k překonávání různých překážek. Samozřejmě pokud...

—————

Kázeň a tresty

17.04.2018 13:58
Trestání dětí je pro rodiče jednou z nejsložitějších úloh. Může to být obzvlášť obtížné, pokud rodiče chování dětí dohání k šílenství. Třeba když starší bije mladšího nebo promění obývací pokoj v cirkusovou arénu. Možná rodiče z toho přepadá...

—————

Máme asi leváka aneb "leváctví"

09.06.2017 11:57
Leváctví, jaké škody může napáchat přeučování a jak se správně chovat k dítěti levákovi ! Osnova: 1. Lateralita a dominance 2. Lateralita a vliv prostředí. Dítě s genotypickou levorukostí. 3. Příčiny a následky potlačování levorukosti. 4....

—————

Děti vs. počítač vs. realita

14.10.2016 15:29
Děti a počítač Takové spojení vyvolává u mnoha rodičů ty nejhorší představy. Mají strach, že jejich děti nebudou mít přátele a ztratí smysl pro realitu. Bojí se, že je už nikdy nebudou zajímat hry, pohyb a sport.Pro jiné rodiče není nikdy...

—————

Pojem „poruchy učení“ - SPU

10.08.2016 15:25
SPECIFICKÉ VÝVOJOVÉ PORUCHY UČENÍ Pojem „poruchy učení“ označuje skupinu obtíží projevujících se při osvojování čtení, psaní, počítání i ostatních dovednostech. V současnosti patří dovednost číst a psát k základní výbavě každého člověka. Žáci se...

—————

Když je dítě příliš "živé"

22.06.2012 15:03
Syndrom poruchy pozornosti má dynamický ráz. Klinický obraz se v jednotlivých vývojových etapách proměňuje. Obtíže syndromu však ovlivňují život dítěte od samého počátku. V kojeneckém věku jsou nesnáze koncentrovány do oblasti základních...

—————

ADHD – hyperkinetická porucha

20.06.2012 13:28
přepsáno z Wikipedie: ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha (HKP) patří mezi neurovývojové poruchy. Tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy...

—————

LMD - lehká mozková dysfunkce

19.06.2012 15:17
Termín "lehké mozkové dysfunkce" (LMD) zastřešuje řadu diagnóz, které mají společný základ. Lehká mozková dysfunkce není choroba s jedinou příčinou a jediným příznakem: kolik mentálních funkcí můžeme definovat, tolik lze nalézt jejich různých...

—————