Byli jsme v Alfě

25.04.2014 06:38

DUBEN V DIVADLE ALFA

Návštěvu divadla jsme si tentokrát opravdu užili. Příjemné prostředí zrekonstruovaného divadla jsme měli možnost prohlédnout si v pátek 4. dubna se školáky a ve čtvrtek 10. dubna s malými dětmi.

Školáci si prožili příjemné chvíle nejen při sledování příběhu starého křečka a malého chlapce Jiříka, který se neustále vyptával proč, proč, ale i při čaji v divadelní kavárně.

Po představení následovala prohlídka divadelní dílny, kde vznikají kulisy, kostýmy i samotné loutky. Děti se zájmem poslouchaly vyprávění a dokonce si na vlastním těle vyzkoušely některé kostýmy.

Malé děti si v pohádce O perníkové chaloupce připomněly známé písničky např. Běží liška k Táboru, Pekla vdolky, To je zlaté posvícení a další. Veselé písničky a dobrý konec pohádky, dětem vymalovaly úsměvy ve tvářích.

S dobrou náladou jsme se vrátili zpět do Chrástu.