Čajovna s Petrem Dvořáčkem

01.03.2014 12:37

V únoru jsme Vás již podruhé pozvali k nám do školky na čajovnu. Tentokrát se vše odehrávalo v africkém stylu. K ochutnání byly připraveny hned 3 čaje - Africký sen, Africká zima a Plavba po Nilu. Klidnou atmosféru podkreslenou hudbou masajských bojovníků vystřídalo zajímavé povídání s Petrem Dvořáčkem, který s sebou přivezl spoustu fotografií z afrických míst, která při svých výletech po Africe navštívil. Zajímavé vyprávění o podmínkách života, vzdělávání a mentalitě masajského kmene vystřídaly obrázky ze skutečného safari. A musíme přiznat, že ve znalosti zvěře máme ještě mezery. Po přednášce jsme si všichni s radostí a nadšením vyzkoušeli chůzi v botách z pneumatik motocyklů, přičichli k nádobě na mléko a prohlédli masajský oblek i šperky. Pro zájemce byl připraven i prodej obrázků a fotokalendářů s Petrovými fotografiemi. Zakoupením jsme přispěli na plat učitele v africké vesnici Nkito a doufáme, že bude na tamní děti hodný.

Pro fotečky klikni na smajlíka ...

—————

Zpět