Cirkus maškarádo

13.03.2018 06:19

Druhý březnový týden žily všechny děti i všechny učitelky ze školky blížícím se maškarním rejem. Společně s ochotnými dámami ze Svazu žen a se zástupci z obce Chrást jsme totiž na neděli 11. 3. připravovali velký maškarní rej v Lidovém domě. I na naše děti zůstala nějaká práce s přípravami, a tak barvily plakáty, vyráběly klauny, kteří pak zdobili sál Lidového domu, pomáhaly s čím jen mohly a jejich nadšení bylo opravdu veliké. Po nekonečném odpočítávání nocí, které je potřeba ještě prospat, než nastane den D, přišla vytoužená neděle. Již před druhou hodinou odpolední se do LD pomalu začali dostavovat první natěšenci společně se svým dospělým doprovodem. Většinu dětí čekalo překvapení hned u vstupného, doufáme, že malý dárek potěšil každého. V sále se to hemžilo princeznami, zvířátky, nechyběli ani rytíři, draci a další hrdinové. A protože tématem reje byl cirkus, samozřejmě dorazilo spoustu klaunů, šašků, zvířátek a krotitelů divé zvěře. Hlavní postavou celého reje byla ředitelka cirkusu Marcela, která měla velké trápení. Všichni z cirkusu onemocněli a zbyl jí jen klaun Nešika, který se sice do všeho hrnul, ale nic neuměl. V průběhu odpoledne se společně s dětmi spoustu věcí naučil, a tak vlastně děti zachránily ředitelku z cirkusu od pěkného průšvihu. Věříme, že si děti kromě bonbónů a ostatních dárků odnesly také spoustu krásných zážitků a už teď se těší na další maškarní.. Tak zase za rok!!