Den požární bezpečnosti ve školce

17.10.2017 08:28

Byl pátek a bylo 13.!!!! Pro většinu z nás děsivá představa dne plného průšvihů a katastrof. Protože jsme ve školce nechtěli ponechat nic náhodě, pozvali jsme na tento den na návštěvu chrástecké hasiče. Hasiči totiž na pátek 13. vyhlašují každoročně DEN POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI.

Bylo půl desáté ráno a ve školce zazvonil zvonek. U dveří stáli dva uniformovaní pánové a nesli s sebou spoustu věcí. O tom, na co některé z nich jsou, jsme neměli ani nejmenší tušení. Po krátké přípravě začala ta pravá zábava. Hasič Michal se ptal na nejrůznější věci, děti nadšeně, a občas i správně, odpovídaly, nouze o legraci opravdu nebyla. Když jsme správně přiřadili auta k jednotlivým složkám záchranného systému, hasiče na obrázku oblékli do správného obleku, přišlo na řadu zkoušení opravdické hasičské výstroje. Je pravda, že bunda, kalhoty, a hlavně rukavice trochu kouřem voněly, ale to nám vůbec nevadilo. Zvládli jsme dokonce i bombu s kyslíkem, hadici jsme několikrát rozmotali a největší legraci jsme si užili při chůzi v hasičských botách. Hasič Miroslav nám přečetl krásnou pohádkou o slepičce a jejím hořícím domečku, dal nám krásné hasičské obrázky a zodpověděl všechny všetečné otázky. Na závěr jsme se rozloučili a slíbili si, že se určitě zase brzy sejdeme. Snad to nebude u opravdového požáru. Moc děkujeme panu Hamplovi a Bórikovi za hezké dopoledne. 

—————

Zpět