Karneval aneb maškarní rej

08.03.2013 07:13

V pátek 22. 2. se všechny děti ze školky konečně dočkaly. „Hurá, bude maškarní!!!“ Letos byl karneval ozvláštněn něčím novým. Děti z Krtečků, Berušek i Sluníček se společně vydaly na cestu do velké tělocvičny, kde na ně čekalo překvapení. Klaun Ferdinand spolu se svoji asistentkou připravili dětem ukázku ze všemožných cirkusových disciplín. Žonglování, jízda na jednokole a lasování šlo Ferdinandovi opravdu skvěle, i když jsme se ze začátku trochu báli, že klaun vjede na jednokole přímo mezi nás. Nakonec ale Ferdinand včas vybral zatáčku a my přežili ve zdraví. Nakonec nás ještě svým uměním potěšili tři malí hafíci, kteří dokázali dokonce i proskakovat obručí. Po rozloučení s klaunem, asistentkou i šikovnými pejsky následovalo taneční řádění všech masek. Princezny, kovbojové, vodníci, piráti a všechny ostatní pohádkové bytosti to rozjeli na tanečním parketu jako profesionálové. Tančení jsme si zpestřili i některými pohybovými stanovišti, kde jsme mohli vyzkoušet házet na cíl, chůzi na chůdách, nebo hraní s padákem. A když se při společném závěrečném tanci začala snášet spousta žlutých balonků, byla to opravdu nádhera. Každý z nás si domů mohl odnést společně s balonkem i část karnevalové atmosféry …

Pro fotečky klikni na smajlíka ...

—————

Zpět