Krtečkové na výletě v Africe

21.02.2016 17:37

Víte, co je to ententýna? To je kouzelné slůvko, které má obrovskou moc. Všechny děti z Krtečků dokázalo tohle jediné slůvko přemístit až do daleké Afriky za poznáním, zážitky a dobrodružstvím. Hned po "příletu" do Afriky jsme si společně prohlíželi pravé africké oblečení, náramky a náhrdelníky malých i velkých afričánků a také obrázky zvěře, která tam žije. Ze všeho nejvíce nás ale zaujaly boty a lahev na vodu. Nu, koho by napadlo vyrobit si boty z pneumatiky? A navíc se v nich pěkně špatně chodilo, při zkoušení jsme se docela zapotili.. Lahev na vodu z bůhvíjakého stromu zase moc nevoněla, asi bychom z ní pít nechtěli. Nu, musíme uznat, že to mají v Africe dost těžké a jsme rádi za všechny vynálezy, které máme doma. Zdraví se také lidé v Africe? Jistěže zdraví, jejich pozdrav je ale o dost delší než ten náš a navíc se zpívá..a tak rychle se naučit pozdrav Fanga alafia, abychom žádného domorodce neurazili tím, že nemáme slušné vychování. A jaké mají děti v Africe hračky a jaké hry, co vlastně celý den dělají?? Afričančata stejně jako všechny ostatní děti si rádi hrají, nejraději bubnují a tancují. A my to už umíme také, ono to vlastně vypadá dost podobně, jako když se šlape zelí..u některých Krtečků se projevil talent od přírody a tančili a řádili jako kdyby se přímo na černém kontinentu narodili :-) Nu, umíme pozdravit, zatančit, zabubnovat, co ještě se děti v africké škole učí? Jo, oni se taky učí hry jako my? A jakou? A tak se společně učíme hudebně pohybovou hříčku Chilli go, která nám na dva dny zahřeje mozkové závity natolik, že už to chceme skoro vzdát. Ale nakonec to dokážeme a máme z toho obrovskou radost. Tak a to by bylo o Africe vše, a protože víme, jak těžké do mají afričančátka, půjdeme je podpořit na akci Sněhuláci pro Afriku. Ale o tom zase jindy.

Pro fotečky klikni na smajlíka ...

 

—————

Zpět