Letní školková olympijáda

06.06.2012 14:32

Ve středu 7. 6. 2012 jsme se inspirováni tradiční letní olympiádou, která se letos koná v Londýně, zúčastnili akce velmi podobné – LETNÍ ŠKOLKOVÉ OLYMPIJÁDY. Rozděleni do dvou velkých skupin jsme řádili na zahradě v MŠ a ve velké tělocvičně. Malé děti si na školní zahradě hrály na sportovce, skákaly do kamínků, házely na koš a plnily spoustu dalších nejen sportovních úkolů. Ve velké tělocvičně už na předškoláky čekaly ryze olympijské discipliny. S pomocí učitelek MŠ, žáků a paní učitelky 9. tř. ZŠ si vyzkoušely vrh koulí, skok daleký, skok vysoký, běh přes překážky, basketbal, gymnastiku a dokonce i plavání. V závěru našeho soupeření samotných se sebou (strach a obavy z něčeho, co jsem nikdy nedělal, nám někdy pěkně svazoval nohy) nás čekal opravdu důležitý fotbalový zápas, který jsme samozřejmě vyhráli J. Deváťákům porážka vůbec nevadila, a tak společně s námi zazpívali naši školáckou hymnu Ram – sam – sam. Po slavnostním předání medailí jsme se vydali zpět do budovy školky, kde na nás již netrpělivě čekala paní kuchařka s obědem.

 

Již teď se těšíme na další sportovní klání, a tak tedy SPORTU ZDAR!

článek připravila: Markéta

—————

Zpět