Mik, miku, Mikuláš

08.12.2012 14:25

Ve středu 5. 12. bylo již od rána ve školce cítit napětí, očekávání a také tak trochu strach. Měl přece přijít Mikuláš. A ten, jak všichni dobře víme, nikdy nechodí sám. Vodí s sebou ještě nebeského anděla a ďábelsky pekelného čerta. K nám jich přišlo hned několik a někteří byli fakt oškliví a hrůzu nahánějící. V každé třídě překvapili děti, ale i paní učitelky, tím, že na nás všechno věděli. To, kdo je hodný a kdo zase moc ne, co provádíme nesprávného a co musíme zlepšit. Někoho chválili hodně, někoho méně. I hříšníků se mezi námi našlo dost. Pár z nás mělo dokonce výpis hříchů a prohřešků delší než "seznam na páteční rodinný nákup." A i když jsme se o některé naše kamarády hodně báli, čert nakonec nechal ve školce všechny děti, uklízečky, školnice, kuchařky i učitelky. Asi měli v pekle opravdu narváno :-) Nebo jsme je přesvědčili svými sliby, že se polepšíme a vše napravíme. A že nám ty sliby moc dlouho nevydrželi, ví nejlépe paní učitelky... Na konec nás celá mikulášská družina obdarovala balíčky plnými dobrot. Tak zase za rok nashle čertiska, andílkové a Mikuláši!

 

klikni na smajlíka ...

—————

Zpět