"Muzikantstká cesta kolem světa"

28.06.2012 04:29

... s MILANEM BENEDIKTEM KARPÍŠKEM

Poslední školkový týden nám přišel zpříjemnit chrástecký muzikant p. Karpíšek. Zavítal k nám ve středu 27. 6. a přinesl s sebou spoustu zajímavých věciček. Během svého hodinového pořadu nás seznámil s hudebními nástroji snad ze všech koutů světa.

Poznali jsme krásné nástroje kovbojů, barevné nástroje indiánů, pomocí tibetské mísy jsme se dostali až do Asie. Na všechny tyto podivuhodně vypadající nástroje jsme si sami zkusili zahrát. Dokonce jsme zkoumali i to, zda indiánský hudební nástroj zvládne naši známou „Kočka leze dírou.“ A co myslíte??? Jistě, zvládl ji hravě. A tak jsme hráli, zpívali, tleskali a vůbec muzicírovali, jak se tak říká o sto šest. Vůbec nám nepřišlo, že čas tak rychle utíká. Ani jsme se nenadáli a byli jsme z cest po světě zpátky v Čechách. A když se s námi hrou na fanfrnoch pan Karpíšek loučil, nevěřícně jsme kroutili hlavičkami: „To už?“

Všichni jsme se shodli na tom, že: „ Brzy zase na shledanou".

 

 

—————

Zpět