Předmikulášská čajovna

27.11.2014 17:44

Ve středu 26. 11. proběhla odpoledne první čajovna letošního školního roku. Již od půl čtvrté byla pro rodiče připravena ochutnávka afrických čajů, poprvé došlo i na vaření kávy, což byla pro neměnnou obsluhu čajového koutku školková premiéra, ale jsme rádi, že si k nám našli cestu už i kafaři :-). Jako pokaždé, ani tato čajovna nebyla jen o čaji, ale i o další zábavě, tentokráte tak trochu pracovní. Naším cílem byla výroba mikulášských balíčků pro opuštěné pejsky z plzeňského útulku. Zpočátku to vypadalo, že udělat 100 balíčků bude pro komorní sestavu dětí a rodičů trochu problém..jenže s postupem času přibývalo účastníků a pomocníků, začaly docházet první granule i pamlsky a paní učitelky měly nakonec co dělat zkoordinovat obsluhu čajovny, doplňování došlých ingrediencí a zodpovídání zvídavých dotazů dětí. Uff, za hodinu a půl pohodové atmosféry jsme zvládli vyrobit přes 150 mikulášských nadílek pro pejsky a může nás těšit vědomí, že každý pejsek z plzeňského útulku dostane svůj vlastní osobní balíček s dobrotami. Mimo balíčků předáme ještě deky, pelíšky, krmivo i hračky, které rodiče i zaměstanci školky donesli. Všem zúčastněným a zapojeným lidičkám moc děkujeme a společně se těšíme na příští týden, kdy budeme dárky předávat pejskům přímo v útulku..a kdo ví, kolik z nás si domů poveze nového kamaráda :-)

P.S. Fotografie budou v nejbližší době uveřejněny na školkové fotogalerii.