První Běh naděje v Chrástu

26.09.2019 12:46

V pátek 20. září 2019 se v obci Chrást konal historicky první ročník sportovně charitativní akce Běh naděje. Ten svým posláním navazuje na tradici Běhu Terryho Foxe, který spoustu let pomáhal přispívat na výzkum a léčbu nádorových onemocnění. V Chrástu byl běh organizován ve spolupráci MŠ a Tělovýchovné jednoty Sport pro všechny Dýšina. Sraz všech odhodlaných byl na chrásteckém stadionu v půl čtvrté odpoledne. Po nutných formalitách, mezi které patřil zejména zápis a dobrovolný příspěvek, mohly děti, ale i odvážní dospěláci vyzkoušet různé překážkové dráhy, frisbee, nebo napsat vzkaz na velkou nástěnku. Mezi tím si odvážlivci volili jednu ze dvou tras. Ta kratší, 2 km, vedla od stadionu k čističce odpadních vod, sběrný dvůr a Polní ulicí zpět ke stadionu. Delší, šestikilometrová, pak zavedla místní i vzdálenější běžce na Poradní skálu a k bažantnici. Přesně v 16. 10 začala paní Lenka Boudová a paní Vendula Zelenková startovat jednotlivé kategorie. Jako první vyráželi na modrou (dlouhou) trasu cyklisti, následování modrými běžci a chodci. I na žlutou (krátkou) trasu odstartovali zvlášť cyklisti, běžci a chodci. Velice nás těší, že účastníci běhu byli nejen napříč všemi věkovými kategoriemi, ale také ze širokého chrásteckého okolí. Po přibližně půl hodince dorazili všichni účastníci běhu do cíle, kde na ně mimo povzbuzování čekala ještě sladká odměna v podobě lentilek, pití a určitě všechny zahřál i získaný diplom. To vše bylo ještě podpořeno dobrým pocitem z pomoci těm méně šťastným než jsme my samy. Během závěrečného focení došlo i ke spočtení pokladniček. V chrástu a v Dýšině bylo více než 250 účastníky vybráno přesně 9 790 Kč, které jsou již v tuto chvíli odeslány pořádající nadaci. Děkujeme všem, kteří akci podpořili - ať už přímou účastí, finančním příspěvkem, nebo organizační výpomocí přímo na místě. Upřímně doufáme, že první ročník nebyl ani zdaleka tím posledním. 

—————

Zpět