Říjen u Krtečků

26.11.2017 17:23

Výletem do „SLUNEČNÍ ULICE“ to začalo… Krtečkův expres vlak nás zavezl do knihy Dům ve sluneční ulici, do příběhu Našlo se kotě. Malé kotě se ztratilo a nevědělo, kde bydlí. Vědělo jen, že bydlí u maminky v košíku s mašličkou. Plakalo a bylo mu smutno.

Některým novým dětem ve třídě u krtečků bylo také ještě smutno po svých maminkách. A čím se nejlépe odhání stesk a smutek? Přece pohádkou. Pohádkou z knížky, kterou mi doma čte maminka :-). Proto jsme se dohodli, že si každý přineseme do školky svoji oblíbenou knihu. Každý den si přečteme z knihy někoho z nás krátkou pohádku, příběh či básničku a tím se více přiblížíme rodinnému prostředí toho či onoho kamaráda.

Jak to dopadlo s koťátkem v knize? Dobře, jako s našimi dětmi. Kotě s pomocí smetáku, lžičky a vařečky našlo svoji maminku. A knihy kamarádů rozjasnily úsměvy na našich tvářích.

Veselo nám bylo také na Drakiádě. Vítr sice nefoukal, zato jsme si pěkně zařádili, zatančili a užili si krásného slunného dne. Draci, barevné listí, dýně…

To byla naše zábava na celý říjen :-)

—————

Zpět