Říjen u Krtečků

08.11.2022 08:30

Každý byl trochu překvapený, že jsme se rozhodli oslavit Mezinárodní den zvířat tím, že děti přinesou do školky své živé domácí mazlíčky. Nakonec se nápor zvířátek nekonal. Navštívil nás osmák, zakrslý králík a kočka. Ďábelská kombinace, ale po návštěvě všichni zvířecí návštěvníci žijí a těší se výbornému zdraví.

Celý měsíc se nesl v duchu nastalého podzimu. Na vycházkách jsme pozorovali měnící barvy. Sbírali jsme spadlé barevné listy. Ve školce je děti prokládaly papíry a zatěžkávaly, aby se dobře vylisovaly. Zkoumali jsme nejen měnící barvy, ale i tvary listů, třídili je podle velikosti. Zkoušeli  jsme barvy podzimu najít na barevné paletě a přenést na papír. Díky vám rodičům jsme měli i dostatečné množství kaštanů a žaludů, které jsme využili v různých hrách. S proložkou na 30 vajíček a kleštěmi na obracení masa se dá užít spousta zábavy.

Věříme, ale že již všechno víte z každodenního vyprávění svých dětí J

 

—————

Zpět