Sluníčka navštívila ZUŠ

02.03.2017 10:14

"Já jsem muzikant a přicházím k vám...." 

Jistě jste tuhle písničku od svých ratolestí ze třídy Sluníček slyšeli. A protože jsou děti opravdu velkými muzikanty, vyrazili jsme ve čtvrtek 23. 2. 2017 na dlouhou trasu až k budově Základní umělecké školy. Tam nás již čekala paní ředitelka Pavla Sovová a provedla nás celou budovou. Největší nástrahou, hned po přezouvání bot a sundavání zimních bund, bylo úzké a točené schodiště. Moc jsme se ho ale nebáli a zvládli jsme cestu nahoru i dolu levou zadní :-) Nahoře jsme viděli spoustu zajímavých nástrojů a mohli jsme si prohlédnout i kroje muzikantů z Lidové muziky. V hudebním sálku pak už kromě povídání a hraní na klavír i basu následovala zpívání všech možných písniček, které nás zrovna napadly. Dozvěděli jsme se od paní učitelky Pavly spoustu nových a zajímavých věcí, a protože i my už umíme spoustu věcí, na oplátku jsme ji naučili taneček o veverkách :-) Těšíme se na další setkání a ještě jednou moc děkujeme za prohlídku plnou zážitků.

—————

Zpět