Sluníčka v knihovně

20.09.2019 22:37

Ve středu 18. září vyrazily děti ze třídy Sluníček společně s paní učitelkou Káťou a Markétou na návštěvu za paní knihovnicí. Ještě před cestou jsme si povídali o tom, kde paní knihovnice pracuje, kde najdeme knihovnu i kudy do knihovny vede cesta. Pro většinu dětí není paní knihovnice neznámou osobou, pro pár z nás to ale byla premiéra. Cestou jsme přemýšleli, o čem by nám mohla paní knihovnice dnes vyprávět, co na nás chystá. Nejtěžším úkolem pro nás, jako vždy, bylo svlékání všech svršků, protože v knihovně má paní Koubová vždycky teploučko. Nejrpve se nás paní knihovnice vyptávala, koho máme ve školce za nové kamarády, kdo ještě nikdy nebyl v knihovně a kdo chodí do knihovny také třeba s maminkou. Ukázala nám, kde jsou knížky pro dospěláky i kde jsou ukryté ty pro nás, děti. Objevili jsme i hračky, které jsou oproti těm školkovým tak lákavé.... :-) Než nám začala paní knihovnice číst připravené pohádky, ukázali jsme jí, co umíme my. Básnička Polámal se mraveneček se jí moc líbila, prý jsme moc šikovní. Za odměnu nám přečetla několik příběhů o Ferdovi mravencovi. Zjistili jsme, že rád a ochotně pomáhal, kde jen mohl. Po pohádkách jsme si ještě povídali o tom, jestli i my můžeme pomáhat. Společně jsme přišli na to, jak pomoci mamince, tatínkovi, paním učitelkám, paní školnici, jak pomoci špinavé studánce i třeba nemocným lidem. V závěru jsme pozvali paní knihovnici na Běh naděje, na kterém budeme také pomáhat, ale i se trochu bavit. Děkujeme moc za milé setkání a těšíme se brzy opět na shledanou. 

—————

Zpět