Sněhuláci pro Afriku

01.02.2018 10:15

První měsíc nového roku jsme ve školce věnovali především podpoře projektu Sněhuláci pro Afriku. Již několik let pomáháme nám na míle vzdáleným dětem k cestě za vzděláním. Pro letošek jsme zvolili variantu vycházky a následné soutěže o nejnápaditějšího sněhuláka. Tak trochu jsme se báli, že kdybychom čekali na sněhovou nadílku, nemuseli by se naši afričtí kamarádi bicyklů na cestu do školy vůbec dočkat… A tak nehledě na počasí, vyrazili jsme v úterý 23. 1. společně s našimi rodiči, sourozenci a dokonce i některými babičkami na sněhulákovskou procházku Chrástem. Opravdu nás překvapilo a ještě více potěšilo, kolik nadšených rodičů se s námi na cestu vydalo a jak krásně nám pomohli naplnit kasičky. Vybrané peníze budou odeslány na konto společnosti Kola pro Afriku, která zprostředkovává dovoz jízdních kol dětem do Afriky. Věříme, že prožitek z procházky a pomáhání nám nezkazilo ani mokro, ani bláto, ani závěrečný zádrhel v cíli… Děkujeme všem těm, kteří se s námi vypravili na cestu, i těm, kteří do školky donesli svého rodinného sněhuláka a zapojili se do soutěže o toho nejnápaditějšího. Protože nám do termínu vyhlášení vítězů vlezla větší nemocnost, počkáme s vyhlášením na dobu, kdy se do školky vrátí většina zapojených tvůrců :-). Vážíme si toho, že společně s námi pomáháte pomáhat a již teď se těšíme na další společné setkání. 

—————

Zpět