Tříkrálová procházka s myslivci

11.01.2019 13:54

My Tři králové jdeme k Vám.... tak přesně touto krásnou písní a zároveň již lidovou tradicí jsme se nechali inspirovat ve školce a vyrazili jsme na tříkrálovou procházku. Cílem naší cesty nebylo obdarovat narozeného Ježíška, ani žádného jiného človíčka. Tentokrát jsme se zaměřili na obdarování zvířátek, která tady s námi žijí v chrásteckých lesích a polích. Kdo jiný by nám mohl na cestě pomoci než ti nejpovolanější - myslivci. Setkali jsme se s nimi před školkou v úterý 8. ledna, nejprve jsme si pana myslivce velice důkladně prohlédli, zjistili jsme, že kromě zeleného oblečení má ještě píšťalku, flintu a samozřejmě nesměl chybět ani pes, který poslouchal více než někteří dvojnozí účastníci procházky. Cesta k lesu nám poměrně rychle utekla, ani jsme se nenadáli a stáli jsme na okrají lesa. Myslivec nám tam připomněl, jak se v lese správně chovat. Snažili jsme se jeho radou řídit a opravdu jsme to vydrželi až skoro ke krmelci. Tam na nás čekalo další vyprávění o tom, co které zvířátko jí, co mu naopak nechutná a kde které zvíře můžeme po Chrástu zahlédnout. Třídění toho, co do krmelce dát můžeme a co naopak zvířatům škodí nám šlo skoro samo, dobrůtky jsme jim pak naskládali do krmelce, ty špatné věci zabalili do batůžku a mohli jsme vyrazit dál. Kam? No nakrmit také sebe samozřejmě.. na konci lesa na nás čekal další člen mysliveckého spolku s již rozdělaným ohněm. A tak hurá do opékání buřtíků, rohlíků, chleba, prostě čekoholi, co se dalo. Během opékání nás myslivci za naši štědrost odměnili bonbonky a nezapomněli ani na námi tolik oblíbené náboje. Na závěr akce provedl myslivec slavnostní výstřel a hurá domů do tepla. Děkujeme všem, kdo se nenechal zastrašit nepříjemným počasím a vyrazil konat dobro v gumákách, pláštěnce a rukavicích. Velký dík patří také myslivcům za krásné povídání i milou společnost. Těšíme se na příště. 

—————

Zpět