Ufff, to byla štreka ... výlet s rodiči

17.05.2012 16:10

Poslední akcí, o které bychom rádi napsali pár řádek, je již tradičně pořádaný sobotní výlet s rodiči. Letos jsme termín naplánovali na sobotu 12. 5. 2012 a doufali jsme v dobré počasí… Probuzení do deštivého rána však neslibovalo nic lákavého. Ranní telefonáty učitelek s dotazy: „Jedeme?“ vyřešili naši nadšení a stateční rodiče, kteří nás opět nezklamali a dorazili na místo setkání v hojném počtu. Z vlakového nádraží vyrazilo dvacet lidiček v čele s paní učitelkou Renatou směrem na Plzeň. Na hlavním nádraží si početnou skupinku dětí a dospělých vyzvedla paní učitelka Markéta a mohlo se vesele vyjet vstříc zážitkům, které nabízejí památky a zajímavosti jižního Plzeňska. Během jednoho sobotního dne jsme společně navštívili Kornatický rybník, zříceninu hradu Lopata, Nestlivský rybník a zámek Kozel. Stihli jsme také vystřídat několik vláčků a vyzkoušet si čím vším si je možné zpříjemnit šlapání turistickými cestami. Lesem znělo povídání, zpěv písní, pořádali jsme soutěže v čemkoli, co nás zrovna napadlo. Pěší cestu nám mimo „soptíka“ zpestřili i cyklozávodníci, které jsme hlasitě povzbuzovali a zapomněli tak na vlastní bolavé nožičky. Po náročném, ale krásném dni jsme se rozloučili na nádraží ve Šťáhlavech a vydali se na cestu domů. Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se nenechali odradit špatným počasím a vyrazili s námi. Pro nás to byl jeden z nezapomenutelných dní plných zážitků.

—————

Zpět