únor u krtečků

27.02.2023 09:00

První týden měsíce února jsme završili naše bádání o lidském těle. Zkontrolovali jsme prostřednictvím her, zda správně reagujeme na zvuk. Při tvoření lidského oka jsme procvičili prsty, vyskládat duhovku z drobných vytrhaných papírů, bylo opravdu náročné. Jak jste mohli v šatně vidět, dokončili jsme i naši „umělou“ postavu, kterou jsme doplnili o srdce a vylučovací soustavu. Pokus s houbami na nádobí, trychtýřem, brčky, balónkem a vodou děti velmi pobavil, ale hlavně jim ukázal, jak to „tam uvnitř“ funguje. Skvělou tečkou našeho bádání bylo i poslední zdravotní cvičení s Andreou. Cvičení v únoru vystřídalo plavání v rokycanském bazénu, kterého se letos z naší třídy účastní velký počet dětí. Od půlky února jsme se chystali na Masopust. Povídali jsme si o profesích, co kdo ke svému povolání potřebuje. Teď už se těšíme na jaro. Ve stráni už se radujeme z rozkvetlých sněženek

—————

Zpět