Voda má narozeniny

27.03.2019 09:43

K oslavám Světového dne vody (World water day) jsme se 22. března přidali i my uspořádáním narozeninové oslavy pro vodu. Na školní zahradě byla připravena vodní stanoviště a překvapení na závěr. Děti si mohly zazávodit se svým sourozencem, kamarádem nebo rodičem.  Čekala je překážková dráha, kde si mohly vyzkoušet přenést vodu pomocí brčka, lžíce nebo naběračky, složit rybí puzzle, střílet vodní pistolí na terč, vyrobit si bubliny, vyzkoušet, které předměty plavou na hladině, a které se naopak potopí, pokusit se dát co nejvíce mincí do kelímku, než se ponoří pod hladinu, složit papírovou lodičku a poslat ji po vodě, roztřídit rostliny a živočichy, které patří do vody, a které naopak na souš.  Na osvěžení a dodání energie si mohly v mini dětském baru namíchat ovocnou limonádu. Splněné úkoly si zapsaly do svého vodního deníku. Oslava vyvrcholila Bublinovou show. Vidět malé, střední i velké bubliny, bublinkový kolotoč, housenku, kouřové bubliny, bubliny v bublině byl pro všechny určitě příjemný zážitek. Na závěr si mohly děti na vlastní kůži vyzkoušet pobyt v obrovské bublině. Všem zúčastněným moc děkujeme a těšíme se na další společnou akci.

 

—————

Zpět