Výlet na BIO farmu k Moulisovým

15.06.2012 08:41

Všechny děti za třídy Sluníček a předškoláci z Krtečků a Berušek se ve středu 13. 6. 2012 zúčastnily výletu na farmu do nedaleké vísky Milínov u Spáleného Poříčí. Na farmě nás přivítala paní Moulisová se svými zaměstnanci a hned nám dala ochutnat své BIO produkty. Pochutnaly jsme si na zdravé zelenině a ovoci. Naučily jsme se rozpoznávat označení BIO produktů a dozvěděly jsme se, proč je zdravé je jíst. V zápětí jsme se rozdělily na dvě skupiny a pustily se do práce a do prohlídky farmy. Pomohly jsme třeba s krmením zvířat, seznámily se s druhy obilovin a čekala nás také projížďka na koních, bylo nám též vysvětleno jak se o ně má správně pečovat. Před polednem nás zahnal vydatný déšť do nedaleké stodoly, kde jsme se dozvěděly a také osobně vyzkoušely, jak je složitá cesta za kostkou másla na stole. Odměnou nám byla výborná svačinka z vlastnoručně vyrobeného másla. Výlet se nám vydařil a dobrou náladu nám nezkazilo ani nepřející počasí.

článek připravila: Markéta

—————

Zpět