Z cukrárny do lesa

05.12.2018 08:54

Je začátek prosince. Sníh nikde, počasí si s námi pohrává. Chvíli prší, pak zas mrzne a my už jen vzpomínáme na krásné podzimní odpoledne 6. 11.. To jsme vyrazili s dětmi a jejich rodiči, babičkami a kamarády na Turistický výlet „Z CUKRÁRNY DO LESA.“ Sešli jsme se u cukrárny u rybníka ve velmi hojném počtu. Cílem našeho výletu byl les. Ale který, nikdo nevěděl. Kolem Chrástu je lesů hned několik. Vedla nás speciálně vyrobená mapa z fotografií. Mapa obsahovala místa jako turistický rozcestník naproti cukrárně, železniční přejezd na Plzeň, JZD, polní cesta na Závrtek a konečně turistické posezení na kraji lesa nad Závrtkem. Cestou jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak rychle se na podzim změní počasí ze slunečna na mlhu. Jak rychle se sešeří. V lese nás čekala pátrací akce s baterkami. Děti hledaly v  označeném prostoru lesa podzimní překvapení. To se ukrývalo v koruně stromu. Každý, kdo si chtěl část překvapení odnést domů, musel prokázat velkou odvahu. A co myslíte? Zvládli to všichni. Zasloužili jsme si krásná červená jablíčka a vlašské oříšky.

A teď v adventním čase už se těšíme nejen na Ježíška, ale i na vycházky zimní krajinou. Snad nám to paní Zima dopřejeJ.

 

—————

Zpět