Za hudbou a pohybem

06.05.2012 15:07

V uplynulém měsíci, kdy nás počasí trápilo svojí nevyzpytatelností, jsme si pobyt v MŠ zpříjemnili opět několika akcemi, z nichž nejvýznamnější byl koncert Lidové muziky Chrást a setkání předškoláků ve velké tělocvičně. Lidová muzika nás potěšila svou návštěvou v pátek 13.4., a i když datum vypadal děsivě, vše proběhlo bez nehod a neštěstí, navíc ještě v báječné atmosféře. Lidové písně, které zněly v doprovodu nádherných hudebních nástrojů, roztančily nejen děti, pohybu se neubránily ani některé paní učitelky. Největší radost nám ale udělala možnost zahrát si na nástroje. Fronty u houslí, basy a dalších nástrojů nebraly konce a hned po prvním zadrnčení jsme všichni věděli, že chceme také a hned chodit do ZUŠky a že všichni budeme hrát na dudy a basu a housle a klarinet a na flétnu taky.

Celému souboru patří náš velký obdiv a také dík za velice příjemné dubnové dopoledne, takže ještě jednou DĚKUJEME.


Přesně o týden později, tedy v pátek 20.4., připravily paní učitelky akci pro předškolní děti, které se ve druhé polovině školního roku setkají ještě několikrát při nejrůzněji zaměřených dílničkách. Tentokrát byla cílem tělocvična, kde se akce s názvem „Cvičím, cvičíš, cvičíme aneb dopoledne ve velké tělocvičně“ konala. Po pravém nástupu a rozcvičce čekaly na děti úkoly nejtěžší – cvičení na nářadí. Kladiny, žebřiny, švédská bedna, koza a trampolína nebyly pro naše ostřílené cvičence žádným problémem, a i když se u některých objevil ve tváři strach, zvládli předškoláci vše bravurně a s vervou jim vlastní ☺. Závěrečná pohybová hra a řádění bylo tou největší odměnou a zároveň nejhezčí tečkou za dopolednem v pohybu. Již všichni se těšíme na další „školácké setkání“, které nás čeká již začátkem května.

 

Děti a paní učitelky ze školky


 

 

—————

Zpět