září u krtečků

04.10.2022 16:12

 

Krtečci jsou ve vlaku jako doma. Byla to již jejich třetí výprava za poznáním. V minulém školním roce podnikli hned dvě cesty do sadů Schwarz v Břasích. Tentokrát jejich výlet směřoval do Střapole, vyřešit detektivní případy při sklizni ovoce a zeleniny. V obci nejsou obyvatelé zvyklí vídat průvod školkových dětí a tak nás mile překvapilo vřelé uvítání. Na takových výpravách je vždy důležité, pořádně se posilnit. Věřte nevěřte, vždy sníme vše, co nám připraví paní kuchařka ze školky i dobroty od rodičů. V bojových podmínkách prostě chutná víc!

Na 1. října připadá Den seniorů, a proto jsme poslední pátek v září navštívili se třídou naše sousedy v DPS. U babiček a dědečků jsme strávili příjemnou hodinku. Přinesli jsme jim jablka ze zahrady ve Střapoli a pustili jsme se společně do práce. Nejprve jsme mezi seniory vyhlásili soutěž o nejdelší oloupanou slupku z jablka. Výsledky soutěže porovnávaly samy děti. Oloupaná jablka jsme pak společně mladí a staří připravili do hrnce na kompot. Po práci jsme si zahráli paměťovou hru a zazpívali písničky o jablíčkách. Na rozloučenou jsme každému seniorovi předali dárek, který děti samy vyrobily.

První měsíc všem dětem ukázal, že ve školce rozhodně není nuda!

 

—————

Zpět