Září u Krtečků

27.09.2023 12:58

Renata a Regina zdraví všechny ze třídy Krtečků. První měsíc nového školního roku je pryč. Věříme, že děti vám doma vypravují, co ve školce zažily a tyto řádky budou každý měsíc jen utvrzením toho, co už dávno víte. Naše třída je pestrá, co se týče věku, ale i tím, že mladší část tvoří, až na jednu výjimku, pouze kluci. V září jsme se navzájem „očuchávali“ a poznávali. Zvykali jsme si vzájemně na denní režim a na činnosti s ním spojené. K nim patří: samostatná návštěva toalety (vím, kdy potřebuji), automatické mytí rukou po použití toalety, před a po jídle. S mytím rukou souvisí i obyčejné ovládání vodovodní baterie, sundání a pověšení ručníku. Učíme se efektivně svlékat (ruka stahuje nohavici přes patu) nebo automaticky hned otáčet oblečení z rubu na líc. Svlékání a oblékání patří v září ve školce k nejčastějším činnostem: před vycházkou, po vycházce, po obědě do postýlky, po spaní, po svačince před odchodem na zahradu. V těchto samoobslužných činnostech budeme pokračovat, vedeme děti, aby si oblečení i do poliček skládaly. Jak jste si z nástěnek v šatně naší třídy všimli, nastává období „nudlí“ a proto jsme zařadily nácvik smrkání. Samozřejmě formou hry a s příběhem o klukovi Tomíkovi. Uvidíme, zda se nám učitelkám a Vám rodičům podaří naučit děti smrkat během následujícího měsíce. Jak praví leták: „Vyprázdněný nos je prevence proti zánětům středního ucha a dutin“. Tak vzhůru do toho!

—————

Zpět