Zima u sluníček

26.02.2018 13:12

Nový rok začal u Sluníček putováním se Třemi králi. Děti měly vymyslet, kam by se vydaly na cestu, kdyby byly tři králové. Naše první cesta vedla na Šumavu. Tolik se nám tam líbilo, že jsme tam zůstaly 14 dní. Na kopcích jsme lyžovaly, sáňkovaly a bobovaly. Po pobytu na horách jsme odjely na olympiádu. Pomocí fotografií jsme se seznámily s olympijskými sporty a pantomimou jsme si některé i předvedly. Z velké zimy jsme odletěly do Afriky, kde jsme pomohly malým černouškům získat finanční prostředky na kola. Vyzkoušely jsme si malování ústy a nohou, vést slepého kamaráda, obléknout si ponožky a bačkory jednou rukou a přinést kamarádovi hračku bez pomoci ruky. Z tepla jsme odjely na severní a jižní pól, kde jsme potkaly spoustu nových zvířecích kamarádů, se kterými jsme si pohrály. Poslední cesta vedla do země Eskymáků a iglú, tedy do Grónska. Vyzkoušely jsme si eskymácké oblečení, vyráběli jsme iglú a lovily jsme medvědy.:-) Po velkém odpočinku o jarních prázdninách pojedeme do kina, kde proběhne karneval. Už teď se moc těšíme.

 

—————

Zpět